Навчальні тури

 

 У рамках проекту «Підтримка впровадження Транспортної стратегії України» (ПТС) три представники міністерства інфраструктури України відвідали своїх колег у Франції та Німеччині під час навчального туру у липні цього року.

У Парижі вони зустрілися з представниками Міністерства сталого розвитку, які зокрема відповідають за розробку французької національної транспортної моделі “MODEV” та впровадження політики сталого розвитку у діяльність транспорту.

Французькі колеги спеціалізуються на оцінці транспортної політики і проектів, розробці методів та інструментів для економічного аналізу транспорту та відповідних публікаціях. Вони також прогнозують наслідки дії транспортних проектів, попит на транспортні послуги та перевезення у середньо- та довгостроковій перспективі, та розробляють засоби для уникнення можливих вузьких місць.

Їхня головна мета – аналізувати потреби транспорту у регіональному, національному та міжнародному контекстах. Початкові дані для таких оцінок збираються Відділом статистики міністерства з різних джерел, зокрема EUROSTAT, французькі залізниці SNCF та інші урядові органи та державні компанії.

В Карлсруе спеціалісти українського транспорту познайомилися з німецьким досвідом у моделюванні та прогнозуванні майбутніх потреб транспортних потоків та відповідної транспортної інфраструктури. Було представлено дві різні системи програмного забезпечення для аналізу даних у рамках транспортного аналізу, які називаються VISUM та CUBE, із зазначенням їхніх відмінностей та переваг.

«Точні прогнози руху є принципово важливими для аналізу економічної ефективності та оцінки соціального та екологічного впливу . Вони, як правило, стають базою для прийняття рішень щодо будівництва нової транспортної інфраструктури» - так оцінив поїздку Веселін Сяров, експерт з інфраструктури проекту ПТС.

За словами п.Сярова, для навчального туру було обрано Німеччину та Францію через їх подібність до України і вдповідні зовнішні умови, зокрема щільність транспортних мереж та важливі транспортні коридори.