ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ З БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В ЧЕРНІГОВІ

Проект ЄС «Підтримка впровадження Транспортної стратегії України» розпочав проект з безпеки дорожнього руху в Чернігові. Мета цього проекту – привернути увагу громадськості до потреби забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху та причин, які спричинюють виникнення дорожньо-транспортних подій (ДТП).

Відповідно статистики Управління ДАІ міста Чернігова (дані було представлено під час Тижня безпеки на дорогах у листопаді 2014), у 2014р. кількість ДТП у Чернігові та в регіоні зросла на 2,5% у порівнянні з попереднім роком, а кількість смертельних випадків зросла на 21,5% лише за 10 місяців минулого року.

Проект включатиме наступне:

  • Інформаційна кампанія, яка буде зосереджена на попередженні використання мобільних телефонів водіями за кермом та пішоходами під час перетину вулиць, зокрема Конкурс на кращий дизайн банерів на цю тему;
  • Навчальні курси першої допомоги з акцентом на ДТП для студентів чернігівських вишів за участі професійних викладачів Всеукраїнської ради реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги
  • Пересувна виставка з питань пасивної безпеки транспортних засобів
  • Інтерактивні уроки з безпеки дорожнього руху для чернігівських школярів, які будуть проводитися разом з інспекторами ДАІ.

Перший захід відбудеться 13 травня 2015р. – Навчальні курси першої допомоги для студентів Чернігівського державного технічного університету та інтерактивні уроки з безпеки дорожнього руху для учнів школи № 9 м. Чернігова.

Головна мета заходів проекту  - сприяти покращенню ситуації з безпекою дорожнього руху в Чернігові через заохочення людей звертати більше уваги на правила дорожнього руху та їх дотримання, залучення молоді та дітей до участі в кампанії та донесення ідей про переваги дотримання найпростіших правил дорожнього руху з метою уникнення трагічних наслідків.

До відома. 20 жовтня 2010р. Кабінет Міністрів України прийняв «Транспортну стратегію України на період до 2020р.», спрямовану на підтримку сталої та ефективної діяльності транспортного сектору для створення умов для соціально-економічного розвитку країни, підвищення конкурентоспроможності національної економіки та безпеки на транспорті.

 

Згідно зі звітом Світового банку (Протистояння «Смерті на колесах»), втрати України від ДТП складають 5 млрд. доларів щорічно. За офіційною статистикою ДТП в Україні (2014) – 151 181 ДТП, з яких 26 084 з травмами і 4 443 зі смертельними наслідками.

 

Детальнішу інформацію можна отримати у п. Ірини Саідової, експерта проекту ЄС ПТС з питань комунікації та висвітлення, мобільний телефон +380688381818, або email: irina.saidova@cscl.biz або на сайті проекту ПТС за адресою www.transport-ukraine.eu

 

http://www.urc.org.ua/news/pilotnij-proekt-z-bezpeki-dorozhnjogho-rukhu-v-chernighovi