Студенти ЧНТУ стали першими учасниками пілотного проекту ЄС з безпеки дорожнього руху

Проект технічної допомоги ЄС «Підтримка впровадження Транспортної стратегії України» розпочав свою роботу з безпеки дорожнього руху в Чернігові.

Мета цього проекту – привернути увагу громадськості до потреби забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху та причин, які спричинюють виникнення дорожньо-транспортних подій (ДТП).

У рамках проекту 12 травня 2015 року у стінах ЧНТУ проведено курси першої домедичної допомоги «Базова підтримка життя постраждалих у результаті ДТП» для студентів напряму підготовки 6.010203 «Здоров’я людини”.

Курси проводили професійні викладачі Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги. Студенти отримали базові знання та навички поведінки і дій у критичній ситуації для мінімізації наслідків травм при ДТП. За результатами курсів слухачі, попередньо пройшовши тестування, отримали сертифікати учасників.

У рамках проекту також оголошено конкурс на кращий дизайн і слоган банера на тему попередження використання мобільних телефонів водіями за кермом та пішоходами під час перетину вулиць.

Кожен може взяти участь у конкурсі й проявити свої здібності (детальніше на сайті проекту).

 

Статистика:

Згідно зі звітом Світового банку (Протистояння «Смерті на колесах»), втрати України від ДТП складають 5 млрд. доларів щорічно. За офіційними даними за 2014 рік в Україні сталося 151 181 ДТП, з яких 26 084 з травмами і 4 443 зі смертельними наслідками.

Відповідно до статистики Управління ДАІ міста Чернігова (дані було представлено під час Тижня безпеки на дорогах у листопаді 2014), у 2014 р. кількість ДТП у Чернігові та в регіоні зросла на 2,5% у порівнянні з попереднім роком, а кількість смертельних випадків зросла на 21,5% лише за 10 місяців минулого року.

 

http://zdorovya.stu.cn.ua/pilotniy-proektu-z-bezpeki-dorozhnogo-ruxu/