Безпека на дорогах – для всіх! Проект з безпеки дорожнього руху в Закарпатті

Проект ЄС “Підтримка впровадження Транспортної стратегії України” у рамках пілотного проекту з безпеки дорожнього руху в Ужгороді та Мукачеві  продовжує свою работу.

19 жовтня 2015 року в Ужгороді разом з представниками управління ДАІ Закарпатської
області пройшла акція, яка є частиною інформаційної кампанії в рамках проекту.

Мета цієї компанії – привернути увагу громадськості до потреби переконання всіх користувачів доріг у їх безпеці й фокусується на попередженні водіїв про небезпеку використання мобільних телефонів під час керування транспортним засобом і пішоходів під час перетину доріг.

Великою кількістю досліджень доведено, що використання водієм мобільного телефона за кермом збільшує ризик дорожньо-транспортних пригод мінімум в 4 рази, час реакції  водія на ситуацию на дорозі подовжується від 0,5 до 1,5 секунд, тобто при швидкості 60 км/год автомобіль проїде за цей час від 8 до 25 м і водій просто не зможе вчасно зреагувати на ситуацію.

Також в рамках кампании, яка проводиться,  окрім заходів, спрямованих на безпеку водіїв, увага приділяється роботі зі школярами, студентами і велосипедистами.

Велорух у Закарпатті в останні роки набуває все більшу популярність, стрімко розвивається велоінфраструктура й кількість любителів-велосипедистів зростає швидкими темпами. Однак при цьому більшість з них, на жаль, не знає елементарних правил дорожньго руху. Внаслідок цього в рамках проекту були організовані й проведені велоакції в Мукачево й Ужгороді в минулі вихідні. У програмі заходів були проведені відкриті лекції  велошколи «Правила безпеки для велосипедистів» й майстер-класи з обслуговування велосипедів разом з партнером проекту - Асоціацією велосипедистів Києва, різноманітні змагання й конкурси, бліц-вікторини і велозаїзди. Більша частина учасників велоакцій - діти й підлітки, які активно приймали участь у всіх заходах. Також всі учасники й відвідувачі отримали брошури з правилами дорожнього руху для велосипедистів й різноманітні інформаційні матеріали з велотематикою.

Оскільки одним з основних пріоритетів проекту є профілактична робота з дітьми як з однією з самих уразливих груп учасників дорожнього руху, в рамках проекту весь минулий тиждень разом з інструкторами ДАІ були проведені інтерактивні уроки з безпеки дорожнього руху для школярів молодших класів у школах міста Ужгорода і Мукачева.

Інструктори з дорожньої безпеки розказали дітям про правила поведінки на дорозі і важливість дотримання цих правил.  Уроки пройшли в ігровій формі з великою кількістю вікторин для кращого й цікавого сприйняття і засвоєння дітьми інформації. Також в уроках взяли участь учасники команди юного автоінспектора , які показали музичні номери й сценки на тему правил дорожнього руху. По закінченні уроків школярі отримали яскраві й корисні подарунки від проекту ПТС, підготовані спеціально для дітей - яскраві книжки з ПДБ й рюкзачки зі світловідбиваючими елементами.

Робота проекту буде продовжуватися до початку грудня. Окрім інформаційних заходів у рамках кампанії також планується проведення курсу лекцій для студентів національного  університету й водіїв громадського транспорту з надання першої немедичної допомоги з фокусуванням на травмах, отриманих під час ДТП, і мобільної виставки засобів пасивної безпеки в автомобілі для студентів і водіїв-початківців.

Основна мета акцій проекту – зробити внесок у розвиток дорожньої безпеки в Ужгороді та Мукачеві, заохочуючи людей звертати більше уваги та виконувати правила дорожнього руху, включити молодих людей та дітей в участь у кампанії, і донести ідеї переваги виконання найпростіших правил дорожнього руху для запобігання трагічних наслідків.

 

Справка: Відповідно до офіційної статистики ДАІ у Закарпатській області кількість автопригод (ДТП) за перші місяці 2015 року по даній області зросла на 13,6% у порівнянні з попереднім роком і кількість пригод з жертвами збільшилася у чотири рази, серед цієї кількості пригод пригоди з дітьми віком до 18 років збільшилися на 31,3% тільки за 6 місяців цього року.

19 жовтень 2015