Семінар з впровадження Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який проводив Проект ЄС ПТС, 06.10.2014

У понеділок, 6 жовтня 2014 року, експерт з юридичних питань проекту, пан Мартин Хорселинг, представив відділу європейської інтеграції та обраним технічним відділам Міністерства інфраструктури України семінар з можливих шляхів впровадження Угоди про асоціацію Україна-ЄС у транспортному секторі. Презентація була сфокусована, окрім юридичних питань Угоди про асоціацію, на інституціональних та фінансових питаннях процесу наближення, які повинні бути враховані для досягнення успішного переходу до практик європейського зразку у транспортному секторі. Це питання набуло найважливішого значення для міністерства у зв'язку з необхідність планування для впровадження Угоди про асоціацію у середовищі, в якому очикування змін з боку населення дуже високі, а фінансова спроможність обмежена. До того ж у ході семінару обговорювалася роль, яку громадські суспільні організації та ділові асоціації можуть грати у процесі переходу, виконуючи конструктивні кроки у процессі пошуку найбільш відповідної інституціональної організації, враховуючи необхідність підвищення економічної ефективності у світлі зростання конкуренції після набуття чинності Угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі.

Питання, які були задані, здебільшого стосувалися сутності організацій в ЄС та механізму, в якому Європейським Союзом визначена роль цих організацій та їх компетенція. 

Семінар відвідали спеціалісти різних відділів міністерства, а також представники АСМАП, Укрзалізниці, Державної авіаційної адміністрації, Адміністрації морських портів та Державного автотранспортного науково-дослідного і проектного інституту, і він може вважатися інформаційним стартом для початку складного та довготривалого процесу наближення та узгодження.

Команда проекту ПТС буде продовжувати допомагати Міністерству інфраструктури України у розробці плану впровадження Угоди про асоціацію та саме його впровадження наскільки це буде необхідно. 

 

08 жовтень 2014